“BİYOLOJİ VE EKOLOJİ ALANINDA ARAŞTIRMA PROJELERİ HAZIRLAMA EĞİTİMİ”, DÜZENLENEN SERTİFİKA TÖRENİ İLE SONA ERDİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) “2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı” kapsamında desteklenen “Biyoloji ve Ekoloji Alanında Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi”, Afyon Budan Termal SPA Otel’de düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Törende AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hakkı Yazıcı ile birlikte eğitim veren öğretim elemanları ve katılımcılar yer aldı. Koordinatörlüğünü AKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş’in yürüttüğü teorik ve uygulamalı eğitim programı, 20-22 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş yaptığı açış konuşmasında, proje hazırlama eğitiminin TÜBİTAK’ın desteği ile gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Biyoloji ve ekoloji üzerine proje hazırlama ve uygulama etkinliği çerçevesinde 9 farklı üniversiteden, 5 farklı disiplinden yaklaşık 45 katılımcıyla tek bir paydada birleşilebileceğini ispatladık diye düşünüyorum. 3 günden beri beyin fırtınası yapıyoruz. Hepimiz yorulduk. İyi ki geldiniz ve burada birlikte bu etkinliği düzenledik” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Erişmiş’in konuşmasından sonra Rektör Vekili Prof. Dr. Hakkı Yazıcı tarafından eğitim veren öğretim üyelerine teşekkür belgeleri takdim edildi. Tören, farklı üniversitelerden gelen araştırmacı ve öğretim elamanlarına sertifikalarının dağıtılmasının ardından sona erdi.

27 Kasım 2013 tarihinde yayınlandı.